Hlavní menu:

26.08.2019, kategorie: Coca Cola Kyje

Česká Coca-Cola kupuje balené vody Toma – o důvod více mít nový velkokapacitní sklad v Kyjích

Česká Coca-Cola kupuje balené vody Toma – o důvod více mít nový velkokapacitní sklad v Kyjích

Coca-Cola HBC Česko a Slovensko kupuje výrobce balených vod Toma. Prodej Tomy nařídil Karlovarským minerálním vodám již dříve Úřad pro ochranu hospodářské soutěže při nákupu PepsiCo, pod kterou Toma spadala.

Cenu transakce ani jedna ze stran nezveřejnila, smlouva má platit od září 2019. Kromě výrobního závodu Tomy v Teplicích nad Metují zahrnuje převod také 51 zaměstanců a stávající smlouvy s klienty a dodavateli. Karovarské minerální prameny musely již dříve převést do závodu Toma výrobu ledového čaje Dobrá voda a výrobek přejmenovat na Toma. Coca-Cola HBC akvizicí získá právo na užití značky Toma pro vody a ledové čaje na pět let.

V loňském roce podle tiskové zprávy investovala Coca-Cola HBC Česko a Slovensko v ČR více než 500 milionů korun do modernizace výrobních linek v pražských Kyjí, mezi lety 2018 a 2021 by její investice měly přesáhnout dvě miliardy korun.

V loňském roce začala nově vyrábět ledové čaje Fuze Tea, stala se také distributorem alkoholických nápojů, mimo jiné Aperolu a Cinzana. V Praze také vyrábí nápoje rostlinného původu AdeZ z mandlí, kokosu nebo obilí, které distribuuje dále do Evropy. Z výše uvedeného je také jasné proč potřebuje nový a větší sklad v Praze Kyjích.

Ke stažení: Schranka-01-3.jpg, 164 kB

 

Diskuzní fórum

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

Zatím tu není žádný diskuzní příspěvek.

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

© Kyjský občanský klub, Kontakt: kyjeok (zavináč) seznam (tečka) cé zet
© Design, redakční systém: Webdesignum 2008 - 2011