Hlavní menu:

12.03.2013, autor: KOK, kategorie: Životní prostředí

Smetanovo nábřeží se promění v pěší zónu

Smetanovo nábřeží se promění v pěší zónu

Díky úsilí společnosti Auto*Mat se Smetanovo nábřeží na zkušební dobu stane pěší zónou. Tento plán schválila 11.3.2013 Rada hlavního města Prahy. Na šest sobot od května do června se nábřeží jednou za týden změní v klidné korzo. Pokud se pěší zóna osvědčí, město by ji mohlo časem zřídit natrvalo.

Nábřeží mezi Karlovým mostem a Národním divadlem nabízí nejkrásnější výhled na panorama Hradčan. Lidé si ho dnes ale moc neužijí kvůli hustému automobilovému provozu. Nyní by se to konečně mohlo změnit. Rada hlavního města 11.3.2013 totiž schválila projekt dočasného zklidnění Smetanova nábřeží, podle kterého by se měla tato významná ulice každou sobotu po dobu šesti týdnů od půlky května do konce června proměnit v klidné korzo. Provoz tramvajové dopravy nebude omezen, dopravní režim bude odpovídat současnému režimu na náměstí Republiky.

Proměnu Smetanova nábřeží podporuje Česká filharmonie, Fakulta sociálních věd a Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, FAMU, DAMU, Národní divadlo a Nová scéna, Divadlo na Zábradlí, farnost nejsvětějšího Salvátora a většina místních podniků, jejichž hosté i zaměstnanci se do oblasti dostávají zpravidla pěšky nebo veřejnou dopravou. Petici za pěší zónu podepsalo 2 840 lidí. Projekt podpořila Metropolitní ozvučná deska a Komise Rady hlavního města Prahy pro koordinaci aktivit na veřejných prostranstvích na území Pražské památkové rezervace.

Související články:

Smetanovo nábřeží se promění v pěší zónu. Zatím na zkoušku

http://www.auto-mat.cz/2013/03/smetanovo-nabrezi-se-promeni-v-pesi-zonu-zatim-na-zkousku-2/

Chcete pěší zónu u Karlova mostu a Národního divadla?

http://www.auto-mat.cz/smetanovo-nabrezi/

Vymítání aut z pražského centra. Zatím jako experiment

http://www.ceskapozice.cz/domov/ekologie/prazske-smetanovo-nabrezi-se-o-sobotach-docasne-zmeni-v-pesi-zonu

Praha zklidní Smetanovo nábřeží. O sobotách z něj vyžene řidiče

http://www.metro.cz/praha-zklidni-smetanovo-nabrezi-o-sobotach-z-nej-vyzene-ridice-p7j-/co-se-deje.aspx?c=A130312_094909_co-se-deje_rab

 

Diskuzní fórum

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

Zatím tu není žádný diskuzní příspěvek.

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

© Kyjský občanský klub, Kontakt: kyjeok (zavináč) seznam (tečka) cé zet
© Design, redakční systém: Webdesignum 2008 - 2011