Hlavní menu:

11.06.2018, kategorie: Metropolitní plán

Popis lokality MPP – 143 / Hutě

Popis lokality MPP – 143 / Hutě

Lokalita Hutě zahrnuje různorodou směs ploch od charakteru zahradního města až po modernistickou strukturu se stavebními bloky. Součástí jsou také navazující náměstí a parky a transformační a rozvojové plochy pro doplňování zástavby.

Zastavitelnost: zastavitelná stavební
Typ struktury: heterogenní
Využití: obytné
Stabilita: stabilizovaná

CÍLOVÝ CHARAKTER LOKALITY
Dotvořit a posilovat cílový charakter zastavitelné stavební, stabilizované, obytné lokality Hutě se strukturou heterogenní.
Lokalita Hutě je vymezena jako lokalita s heterogenní strukturou. Cílem navržených regulativu je rozvíjení prostorového uspořádání, posílení těžiště lokality stavbou občanské vybavenosti a na ni navazujícího náměstí a parku, dále ve vymezených obytných transformačních a rozvojových plochách doplňování zástavby dle stanovených regulativu, napojení nove vzniklého uličního prostranství na stávající prostranství a zajištění prostupnosti přes ně do lokality Pražský zlom a Satalice – Černý Most, doplnění rekreační vybavenosti u ulice K Hutím a vedle parku Splavná a zajištění prostupnosti přes železniční trat ke stanici metra Rajská zahrada.

Ke stažení: Popis lokality MPP – 143 / Hutě, 2 MB

Ke stažení: Popis lokalit Metropolitního plánu - Praha 14

Metropolitní plán je územní plán hlavního města Prahy. Územní plán určuje, jak se bude město v následujících deseti až dvaceti letech rozvíjet, kde se smí a nesmí stavět apod.
Metropolitní plán rozděluje území hlavního města na více než 700 lokalit, každá spadá do jednoho ze 13 typů zastavitelných území (mezi nimi je například historická část města, bloková struktura či průmyslové areály). Pokud má lokalita v plánu písmeno "Z", znamená to, že je zastavitelná. Případná nová zástavba však musí respektovat charakter lokality. Každá lokalita dále spadá do jednoho ze čtyř způsobů využití - obytný, rekreační, produkční nebo přírodní. Plán tak určuje, jaká činnost zde může a nemůže probíhat.
Výstavbu v jednotlivých lokalitách bude nově omezovat výšková regulace, která jasně určí, jaká bude maximální povolená výška budov. Ta vychází z výšky stávající zástavby.

 

Diskuzní fórum

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

Zatím tu není žádný diskuzní příspěvek.

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

© Kyjský občanský klub, Kontakt: kyjeok (zavináč) seznam (tečka) cé zet
© Design, redakční systém: Webdesignum 2008 - 2011