Hlavní menu:

11.06.2018, autor: KOK, kategorie: Metropolitní plán

Popis lokality MPP – 203 / Aloisov

Popis lokality MPP – 203 / Aloisov

Lokalita Aloisov zahrnuje vlastní zastavenou oblast Aloisova.

Zastavitelnost: zastavitelná stavební
Typ struktury: vesnická
Využití: obytné
Stabilita: stabilizovaná

CÍLOVÝ CHARAKTER LOKALITY
Dotvořit a posilovat cílový charakter zastavitelné stavební, stabilizované, obytné lokality Aloisov se strukturou vesnickou.
Lokalita Aloisov je vymezena jako lokalita s původní vesnickou strukturou. Cílem navržených regulativu je zachování prostorového uspořádání, posílení historického jádra vesnice podél Tálinské ulice a zlepšení prostupnosti do parku okolí Kyjského rybníka do parku Aloisov.

Ke stažení: Popis lokality MPP – 203 / Aloisov, 2 MB

Ke stažení: Popis lokalit Metropolitního plánu - Praha 14

Metropolitní plán je územní plán hlavního města Prahy. Územní plán určuje, jak se bude město v následujících deseti až dvaceti letech rozvíjet, kde se smí a nesmí stavět apod.
Metropolitní plán rozděluje území hlavního města na více než 700 lokalit, každá spadá do jednoho ze 13 typů zastavitelných území (mezi nimi je například historická část města, bloková struktura či průmyslové areály). Pokud má lokalita v plánu písmeno "Z", znamená to, že je zastavitelná. Případná nová zástavba však musí respektovat charakter lokality. Každá lokalita dále spadá do jednoho ze čtyř způsobů využití - obytný, rekreační, produkční nebo přírodní. Plán tak určuje, jaká činnost zde může a nemůže probíhat.
Výstavbu v jednotlivých lokalitách bude nově omezovat výšková regulace, která jasně určí, jaká bude maximální povolená výška budov. Ta vychází z výšky stávající zástavby.

 

Diskuzní fórum

Tato diskuze je uzavřena, už nelze diskutovat.

Zatím tu není žádný diskuzní příspěvek.

Tato diskuze je uzavřena, už nelze diskutovat.

© Kyjský občanský klub, Kontakt: kyjeok (zavináč) seznam (tečka) cé zet
© Design, redakční systém: Webdesignum 2008 - 2011