Hlavní menu:

11.06.2018, autor: KOK, kategorie: Metropolitní plán

Popis lokality MPP - 307 / Nad Kyjským Rybníkem

Popis lokality MPP - 307 / Nad Kyjským Rybníkem

Lokalita Nad Kyjským Rybníkem zahrnuje vlastní čtvrť Kyje nad Rybníkem a zástavbu s rodinnými domy na Lehovci.

Zastavitelnost: zastavitelná
Typ struktury: zahradní město
Využití: obytná
Stabilita: stabilizovaná

CÍLOVÝ CHARAKTER LOKALITY
Dotvořit a posilovat cílový charakter zastavitelné stavební, stabilizované, obytné lokality Nad Kyjským Rybníkem se strukturou zahradního města. Lokalita Nad Kyjským Rybníkem je vymezena jako lokalita zahradního města. Cílem navržených regulativu je zachování prostorového uspořádání, rozvíjení ulicí sítě, zachování homogenního výškového uspořádání zástavby a napojení veřejných prostranství lokality na parkovou lokalitu Park Aloisov, dále posílení propojení skrz park Rybníčky na Lehovci.

Ke stažení: Popis lokality MPP - 307 / Nad Kyjským Rybníkem, 2 MB

Ke stažení: Popis lokalit Metropolitního plánu - Praha 14

Metropolitní plán je územní plán hlavního města Prahy. Územní plán určuje, jak se bude město v následujících deseti až dvaceti letech rozvíjet, kde se smí a nesmí stavět apod.
Metropolitní plán rozděluje území hlavního města na více než 700 lokalit, každá spadá do jednoho ze 13 typů zastavitelných území (mezi nimi je například historická část města, bloková struktura či průmyslové areály). Pokud má lokalita v plánu písmeno "Z", znamená to, že je zastavitelná. Případná nová zástavba však musí respektovat charakter lokality. Každá lokalita dále spadá do jednoho ze čtyř způsobů využití - obytný, rekreační, produkční nebo přírodní. Plán tak určuje, jaká činnost zde může a nemůže probíhat.
Výstavbu v jednotlivých lokalitách bude nově omezovat výšková regulace, která jasně určí, jaká bude maximální povolená výška budov. Ta vychází z výšky stávající zástavby.

 

Diskuzní fórum

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

Zatím tu není žádný diskuzní příspěvek.

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

© Kyjský občanský klub, Kontakt: kyjeok (zavináč) seznam (tečka) cé zet
© Design, redakční systém: Webdesignum 2008 - 2011