Hlavní menu:

19.06.2018, autor: MČ P14, kategorie: Metropolitní plán

Připomínky MČ Praha 14 k Metropolitnímu plánu - Připomínka č. 1

Připomínky MČ Praha 14 k Metropolitnímu plánu - Připomínka č. 1

Městská část Praha 14 zpracovala připomínky k Metropolitnímu plánu, které schválilo v úterý 19. června 2018 Zastupitelstvo MČ P14.
Připomínka č. 1 lokalita vymezená dle grafické přílohy č. 01 v katastrálním území Kyje, Hloubětín
Městská část Praha 14 podává připomínku k navrženému vymezení nezastavěného území v okrajových částech výše specifikovaného území, lokality 918/Satalice - Černý Most a lokality 958/Pražský zlom, a tím i k návrhu jejich regulativů v tomto území vázaných na tuto lokalitu.

Připomínka č. 1 viz příloha č. 1 k usnesení 29/ZMČ/2018 k vyjádření městské části Praha 14 k Metropolitnímu plánu (MPP).

» Přejít na článek Připomínky MČ Praha 14 k Metropolitnímu plánu - Připomínka č. 1 na webu https://www.praha14.cz/.

Ke stažení: Připomínka č. 1 , 2 MB

Ke stažení: Popis lokalit Metropolitního plánu - Praha 14

Metropolitní plán je územní plán hlavního města Prahy. Územní plán určuje, jak se bude město v následujících deseti až dvaceti letech rozvíjet, kde se smí a nesmí stavět apod.
Metropolitní plán rozděluje území hlavního města na více než 700 lokalit, každá spadá do jednoho ze 13 typů zastavitelných území (mezi nimi je například historická část města, bloková struktura či průmyslové areály). Pokud má lokalita v plánu písmeno "Z", znamená to, že je zastavitelná. Případná nová zástavba však musí respektovat charakter lokality. Každá lokalita dále spadá do jednoho ze čtyř způsobů využití - obytný, rekreační, produkční nebo přírodní. Plán tak určuje, jaká činnost zde může a nemůže probíhat.
Výstavbu v jednotlivých lokalitách bude nově omezovat výšková regulace, která jasně určí, jaká bude maximální povolená výška budov. Ta vychází z výšky stávající zástavby.

 

Diskuzní fórum

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

Zatím tu není žádný diskuzní příspěvek.

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

© Kyjský občanský klub, Kontakt: kyjeok (zavináč) seznam (tečka) cé zet
© Design, redakční systém: Webdesignum 2008 - 2011