Hlavní menu:

12.06.2018, kategorie: Metropolitní plán

Veřejné setkání Prahy 14 k návrhu Metropolitního plánu - 12.6.2018

Veřejné setkání Prahy 14 k návrhu Metropolitního plánu - 12.6.2018

Přijďte se seznámit s tím, jak se má naší městské části dotknout nový územní plán. Na setkání, kde zároveň budete moci diskutovat a konzultovat své připomínky k návrhu tohoto strategického dokumentu, dorazí starosta Prahy 14 Mgr. Radek Vondra.
KDY: 12. června 2018 od 17 hodin
KDE: na prostranství u stanice metra Rajská zahrada

Ke stažení: Popis lokalit Metropolitního plánu - Praha 14

Metropolitní plán je územní plán hlavního města Prahy. Územní plán určuje, jak se bude město v následujících deseti až dvaceti letech rozvíjet, kde se smí a nesmí stavět apod.
Metropolitní plán rozděluje území hlavního města na více než 700 lokalit, každá spadá do jednoho ze 13 typů zastavitelných území (mezi nimi je například historická část města, bloková struktura či průmyslové areály). Pokud má lokalita v plánu písmeno "Z", znamená to, že je zastavitelná. Případná nová zástavba však musí respektovat charakter lokality. Každá lokalita dále spadá do jednoho ze čtyř způsobů využití - obytný, rekreační, produkční nebo přírodní. Plán tak určuje, jaká činnost zde může a nemůže probíhat.
Výstavbu v jednotlivých lokalitách bude nově omezovat výšková regulace, která jasně určí, jaká bude maximální povolená výška budov. Ta vychází z výšky stávající zástavby.

 

Diskuzní fórum

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

Zatím tu není žádný diskuzní příspěvek.

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

© Kyjský občanský klub, Kontakt: kyjeok (zavináč) seznam (tečka) cé zet
© Design, redakční systém: Webdesignum 2008 - 2011