Hlavní menu:

27.09.2011, autor: Tiskové odd. MČ Praha 14, kategorie: Coca Cola Kyje

Praha 14 zásadně odmítá stavbu velkokapacitního skladu!!!

Praha 14 zásadně odmítá stavbu velkokapacitního skladu!!!

Radnice Prahy 14 zásadně odmítá megalomanský projekt Coca-Coly. Společnost Coca-Cola HBS Česká republika představila radnici záměr postavit na svém pozemku nový centrální velkokapacitní sklad. Současně požádala Komisi územního rozvoje a životního prostředí rady čtrnácté městské části o vyslovení předběžného souhlasu se stavbou. Tady však narazila, komise se totiž proti záměru jednoznačně postavila a nesouhlasné stanovisko vyjadřuje také vedení radnice.

„S předloženým záměrem v této podobě zásadně nesouhlasíme. Znamenal by výrazný zásah do krajiny a dopravní obslužnosti v daném místě. Společnost Coca-Cola nám svůj předimenzovaný záměr předložila bez předchozího projednání, aniž by znala názor radnice rovnou požádala o předběžný souhlas. A ten jí samozřejmě dát nemůžeme,” zdůvodňuje postoj radnice k předloženému návrhu starosta MČ Praha 14 Radek Vondra (TOP 09).

Sklad by měl stát na volném pozemku mezi železničními tratěmi Libeň - Běchovice a Malešice - Běchovice, směrem k Lomnické ulici. Odpor vzbuzuje především jeho plánovaná velikost. Podle předložených plánů by měl mít 150 na 115 metrů, což je plocha přibližně dvou fotbalových hřišť. A jeho výška by měla být 36 metrů, což se dá přirovnat k třináctiposchoďovému domu. „Vzhledem k tomu, že výška okolních domů je maximálně 22 metrů, tedy sedm pater a většinu zástavby v nejbližším okolí představují rodinné domky, je pro nás nemyslitelné o tomto projektu vůbec jednat a domnívat se, že radnice by s ním mohla souhlasit,“ vyjádřila názor místostarostka MČ Praha 14 Lucie Svobodová (ČSSD). Objemově by se podle starosty Vondry vešel do skladu až dvanáctkrát například kostel sv. Bartoloměje v Kyjích. Výstavba by navíc mohla mít negativní dopad i na nedaleký zámecký park v Hostavicích nebo rozsáhlý přírodní park Klánovice-Čihadla.

Druhým problémem je předpokládaný neúměrný nárůst dopravy v místě plánovaného umístění skladu, a to především kamionové. Jen v Praze má společnost Coca-Cola přibližně 15 tisíc obchodních partnerů a sklad by navíc sloužil i pro zásobování dalších regionů Čech. Důležitou položkou je zejména obsluha pražské aglomerace, kdy v ranní špičce mezi pátou a osmou hodinou ranní vyjíždí okolo 60 až 80 vozidel denně. „Připadá mi, že tvůrci tohoto projektu opomněli, že v blízkosti žijí lidé, kterým by se velmi zkomplikoval život. A nejen jim, ale i všem obyvatelům městské části Praha 14. Proto o takovouto dominantu, kterou by se tak rozsáhlá a vysoká stavba bezesporu stala, opravdu nestojíme,“ konstatoval starosta Vondra.


Tiskové odd. MČ Praha 14

» Přejít na článek Praha 14 zásadně odmítá stavbu velkokapacitního skladu!!! na webu http://www.praha14.cz/.

Ke stažení: coca_cola_sklad_tisk_zpr.doc, 402 kB

Ke stažení: Coca Cola Kyje návrh skladovací haly - rok 2012 a rok 2019

Coca Cola Kyje návrh skladovací haly - rok 2012 a rok 2019

Rok 2012 - záměr rozšířit závod o nové distribuční centrum - hala o rozměrech cca 150 x 115 m a výšce cca 36 m, do které by se přesunul sklad z logistického parku VGP v Horních Počernicích.

Rok 2019 - nový záměr rozšířit závod o nové distribuční centrum - hala o rozměrech cca 100 x 70 m a výšce cca 20 m, do které by se přesunul sklad z logistického parku VGP v Horních Počernicích.

 

Diskuzní fórum

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

Zatím tu není žádný diskuzní příspěvek.

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

© Kyjský občanský klub, Kontakt: kyjeok (zavináč) seznam (tečka) cé zet
© Design, redakční systém: Webdesignum 2008 - 2011