Hlavní menu:

01.01.2013, autor: Časopis Čtrnáctka 1/2013, kategorie: Coca Cola Kyje

SKLAD COCA-COLY: MČ ŘÍKÁ JASNÉ NE

Anketa

Souhlasíte s návrhem stavby nové skladovací haly Coca-Cola o výšce 36 m a rozměrech 150 x 115 m?
 
SKLAD COCA-COLY: MČ ŘÍKÁ JASNÉ NE

Nenadálý vývoj nabrala těsně před loňskými Vánocemi kauza okolo zamýšlené výstavby obřích skladovacích budov, které chce ve svém areálu v Kyjích při Českobrodské stavět společnost Coca-Cola. Ta zahájila v prosinci bez konzultace se zástupci městské části „nenápadně“ řízení o vlivu stavby na životní prostředí (EIA), což dokládá záměr firmy stavbu prosadit.

Stanovisko městské části je přitom od prvního zveřejnění tohoto záměru stejné. Proti stavbě se jasně vyjádřilo i ZMČ, a to včetně opozičních zastupitelů. „Největší stavba má být vysoká 36 metrů a má zabírat plochu odpovídající dvěma fotbalovým hřištím. Je to doslova megastavba a podle záměru Coca-Coly by měla vyrůst v jedné z nejcennějších lokalit Prahy 14 v sousedství rodinných domků. Jen pro představu – do skladu by se vešlo na šedesát našich kostelů,“ popsal Ing. arch. Milan Veselý, hlavní architekt MČ Praha 14 a autor uvedeného zákresu, který jasně ukazuje monstrózní hmotu navrhované stavby.

Jasné ne vyjádřila i Rada městské části Praha 14, která se seznámila s oznámením na svém prosincovém jednání. „Rada městské části Praha 14 nesouhlasí s předloženou dokumentací k oznámení o zahájení zjišťovacího řízení záměru „nové skladovací haly“,“ uvádí se v usnesení.

Podle starosty Radka Vondry není problém jen ve velikosti stavby, ale hlavně v předpokládaném růstu dopravní zátěže a s ním spojeného zhoršení životního prostředí v bezprostředním okolí skladu i v celé městské části. Vzhledem k závažnosti celé kauzy, která se objevila na scéně krátce před uzávěrkou, se budeme tomuto tématu podrobněji věnovat v příštím vydání Čtrnáctky.

Zdroj: Časopis Čtrnáctka 1/2013

» Přejít na článek SKLAD COCA-COLY: MČ ŘÍKÁ JASNÉ NE na webu http://www.praha14.cz/.

Ke stažení: Pohled na halu Coca Coly z parku v Hostavicích přes zástavbu rodinných domků v Pilské ulici, 382 kB

Ke stažení: Coca Cola Kyje

31.12.2012 08:30:06

COCA COLA - Kyje - EIA - Nová skladovací hala

COCA COLA - Kyje - EIA - Nová skladovací hala
Praha, Kyje, Hostavice
 

Diskuzní fórum

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

Zatím tu není žádný diskuzní příspěvek.

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

© Kyjský občanský klub, Kontakt: kyjeok (zavináč) seznam (tečka) cé zet
© Design, redakční systém: Webdesignum 2008 - 2011